Uczniowie naszej szkołypomagają szczepić dzieci

 w najuboższych krajach świata!

Zespół Placówek Oświatowych nr 3 kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie KoloryŚwiata ” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić dzieciom, które umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać. 

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz piąty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi.
Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując darowiznę na szczepienia.
W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Laosu, Demokratycznej Republiki Kongo i Indii, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak tężec, odra, polio czy gruźlica.Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
Poprzez udział naszej szkoływ akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF
Więcej informacji: www.unicef.pl

 Szkolny koordynator projektu Iwona Olszak

Załącznik
Download this file (laleczka_wykroj.pdf)laleczka_wykroj.pdf[ ]823 Kb
Download this file (Etapy realizacji projektu.pdf)Etapy realizacji projektu.pdf[ ]504 Kb

Dodatkowe informacje