Wspieramy rozwój

W 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez firmę Cedrob pt. „Wspieramy rozwój”. Nasz projekt pt. „Odkrywanie możliwości gwarancją dobrej przyszłości” w kategorii „Nauka i rozwój” zdobył grant w wysokości 5000 zł.

Pozyskane środki zostały przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do wykonania strojów dla dzieci, zakup gotowych elementów stroju; materiałów potrzebnych do przygotowania scenografii: teł fotograficznych, kurtyn oraz elementów potrzebnych do wykonania zestawów do ich zamontowania; zakup radioodtwarzacza.

 

Od września 2017 roku prowadzone są zajęcia muzyczno – teatralne, podczas których dzieci mają możliwość wcielić się w role aktorów i tancerzy. Przygotowane choreografie taneczne i przedstawienia teatralne prezentowane są całej społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom. Dzięki materiałom zakupionym z pozyskanych środków w naszej szkole udaje się stworzyć mały teatr: piękne kostiumy, wspaniałe scenografie, oprawa muzyczna… bez tego wszystkiego nasze przedstawienia nie mogłyby być tak spektakularne.

W listopadzie 2017r. dzieci zaprezentowały występ podczas rozstrzygnięcia powiatowego konkursu plastycznego „Nie będę jak zerwana nić… Miłość Ojczyzny oczami dziecka” oraz przygotowały inscenizację teatralną z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W grudniu 2017 r. przygotowaliśmy inscenizację „Dziewczynki z zapałkami”, która była podziękowaniem dla darczyńców Szlachetnej Paczki oraz Firmy Cedrob. Przedstawienie mogli również obejrzeć nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły.

W chwili obecnej przygotowujemy inscenizację bajki dla przedszkolaków z naszego przedszkola oraz innych mławskich przedszkoli.

Choć realizowany projekt zakończy się w czerwcu 2018 roku, nasze działania nie zakończą się. Zakupione materiały pozwolą nam jeszcze w następnych latach tworzyć scenografie, kostiumy i realizować nasze muzyczno – teatralne pomysły. Dzieci uczęszczające na zajęcia cieszą się, że mogą brać udział w realizowanych przedsięwzięciach oraz rozwijać swoje pasje i talenty. Wiemy, że podejmowane działania wpływają na wszechstronny rozwój osobowości naszych uczniów: rozwój umysłowy, społeczny i emocjonalny. Pozwala im odkrywać swoje możliwości, pokonywać słabości oraz daje szansę na dobrą przyszłość.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje