O przedszkolu

Historia

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Jana Brzechwy w Mławie rozpoczęło działalność w  1984 roku. W marcu  do przedszkola przyszły pierwsze przedszkolaki. Uroczystego otwarcia Przedszkola i przecięcia wstęgi dokonała ówczesna, pierwsza  pani dyrektor, nieżyjąca już dzisiaj Jadwiga Szymańska. Funkcję tę pełniła do 30 czerwca 1987 roku. W latach 1987-1990 placówką kierowała pani Krystyna Cendrowska. Od 1 września 1990 roku dyrektorem Przedszkola była pani Anna Adamska funkcję tą pełniła do sierpnia 2012 roku.
Do 2008 roku Przedszkole kształciło dzieci w wieku 3-6 lat. W związku z reorganizacjami w roku szkolnym 2008/2009 z placówki odeszły wszystkie sześciolatki, a w następnym roku 2009/2010 również pięciolatki. W budynku Przedszkola na Hożej zostały tylko dzieci trzy i czteroletnie.
1 września 2012 roku decyzją Burmistrza i Rady Miasta Mława połączono Przedszkole i Szkołę Podstawową nr 7 i stworzono Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie. Funkcję Dyrektora Zespołu powierzono pani  Elżbiecie Bieńkowskiej, która powołała na stanowisko zastępcy Dyrektora panią Jolantę Tyl odpowiedzialną za edukację przedszkolną w placówce. 
Przełomowym momentem w życiu Przedszkola było nadanie mu imienia. Jan Brzechwa, poeta dziecięcej radości, stał się naszym przewodnikiem po świecie literatury dziecięcej, a jego twórczość i patronat literacki stały się inspiracja wielu przedsięwzięć artystycznych i teatralnych. W głównym holu budynku została wmurowana tablica pamiątkowa, której odsłonięcia dokonano dnia 9 czerwca 2000 roku

Pobyt dzieci w Przedszkolu to zabawa i praca, zdobywanie nowych wiadomości umiejętności i doświadczeń. Aby zapewnić dzieciom możliwość rozwoju we wszystkich sferach jego życia, Przedszkole przygotowało bardzo bogatą ofertę edukacyjną.

Nasze przedszkole to miejsce które tętni życiem i radością.
To miejsce, w którym panuje miła i sympatyczna atmosfera.
Tę atmosferę tworzy zgrany i odpowiedzialny zespół. 
Tu swoją nauczycielską pasję, realizuje 18 wykształconych, wykwalifikowanych nauczycielek.

Dzieci to skarb nas wszystkich: rodziców, nauczycieli, władz samorządowych, instytucji miejskich i samorządowych. To skarb, o który trzeba dbać w sposób mądry i odpowiedzialny, wykorzystując wszystkie swoje umiejętności i całą swoją wiedzę.

Dodatkowe informacje