Lekcja demokracji w SIÓDEMCE

5 października wszyscy uczniowie klas IV – VII wzięli udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła  kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali różnorodne plakaty , na których prezentowali swoje pomysły na jeszcze lepszą SZKOŁĘ. Różnorodność haseł , pomysłowość prezentowania swoich koncepcji, doza humoru zaciekawiła uczniów i zachęciła wyborców do udziału w głosowaniu. Członkowie komisji skrutacyjnej skrupulatnie przeliczyli wszystkie głosy i wyłonili nową Radę Samorządu Uczniowskiego:

  • przewodniczącą została Julia Rejniak
  • funkcję zastępcy  objęła Andżelika Dębska
  • członkami rady zostali Natalia Boras, Patryk Zembrzuski i Aleksandra Mieszanek.

Gratulujemy sukcesu i życzymy nowej Radzie SU wytrwałości w wykonywaniu zaplanowanych działań.

Opiekun SU A. Kaczerska

Zdjęcia

 

Wyniki wyborów samorządowych w „SIÓDEMCE”.

13 października nasi uczniowie kolejny raz uczestniczyli w prawdziwej lekcji samorządności – wzięli udział w ogólnoszkolnych wyborach do Rady SU. Wybory poprzedziła kilkudniowa kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali  plakaty , na których prezentowali swoje pomysły, jak wzbogacić i uatrakcyjnić szkolne życie Siódemkowiczów. Kandydaci prześcigali się pomysłami i różnorodnymi koncepcjami jak prawdziwi politycy. W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-6. Komisja w składzie: Aleksandra Bryks, Eryk Kaczerski i Szymon Jurkiewicz  skrupulatnie przeliczyli wszystkie głosy i wyłonili nową Radę Samorządu Uczniowskiego:
- przewodniczącą została Kornelia Balcerzak – uczennica  klasy VI
- funkcję zastępcy przewodniczącej objęła Iza Krzykowska z klasy VI a.
W skład rady weszli również Angelika Dębska, Maja Kłos i Bartek Dziegielewski.
Gratulujemy sukcesu i życzymy nowej Radzie SU wytrwałości w wykonywaniu zaplanowanych działań.

Zdjęcia

Wybor do Rady Samorządu Uczniowskiego

1 października 2015 roku po raz trzeci uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w  wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Na zebraniu SU uczniowie ustalili procedurę głosowania i zasady kampanii wyborczej. W głosowaniu wzięło udział 331 uczniów z klas 4-6. O wyborze kandydata do funkcji przewodniczącego zdecydowały obietnice umieszczone na  plakatach wyborczych. Życzymy nowej Radzie SU, by udało się im zrealizować wszystkie zaplanowane działania.
A oto wyniki!

W skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:

  • Iga Reks ucz. kl. VI c – przewodnicząca,
  • Amelia Dziubińska ucz. kl. VI c – zastępca,
  • Piotr Zembrzuski ucz. kl. VI c - zastępca,
  • Amadeusz Lewandowski ucz. kl. V a – członek SU,
  • Alicja Kielanowska ucz. kl. VI c – członek SU,

Zdjęcia

Świętowaliśmy Dzień Dziecka

Bo najważniejszy jest uśmiech dziecka.....
2 czerwca na szkolnych korytarzach panował gwar i śmiech. Świętowaliśmy Dzień Dziecka. I nawet deszcz za oknami nie był w stanie popsuć nam wspaniałych humorów.
Książki i zeszyty pozostały smutne w domu, a jedynym obowiązkowym wyposażeniem plecaków były..... dobry humor i energia do zabawy!
Uczniowie próbowali swoich sił w rozgrywkach sportowo – logicznych, które przygotowali dla nich nauczyciele w-f i opiekunki SU. Te rozgrywki rozgrzały zawodników i publiczność do czerwoności!!!
Swe talenty taneczne nasi wspaniali uczniowie mogli zademonstrować w czasie dyskoteki.
A gdy wysiłek wzmógł apetyty dzieciaków, o napełnienie brzuszków pysznymi kiełbaskami zadbały mamy z Rady Rodziców.
To był naprawdę wspaniały dzień!

Zdjęcia

Dzień uśmiechu i życzliwości

22 listopada ogłosiliśmy Dniem Życzliwości i wszyscy uczniowie w szkole byli uśmiechnięci, uczynni i pozytywnie nastawieni do kolegów. Symbolem ludzi życzliwych stał się kolor żółty. Cała szkoła rozbłysła więc tego dnia słonecznymi barwami... Nikt bowiem nie chciał uchodzić za gbura.
Wszyscy chętni mogli zawiesić życzenia lub pozdrowienia na wielkim DRZEWIE ŻYCZLIWOŚCI, które wyrosło niespodziewanie na drugim piętrze.
Już teraz na co dzień postanowiliśmy być dla siebie uprzejmi i mili – nie tylko „od święta”!!!

Zdjęcia

Wybory Samorządu Uczniowskiego 2013/2014

30 września 2013 roku kolejny raz uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w  wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. To prawdziwe święto demokracji. Uczniowie ustalili procedurę głosowania i zasady kampanii wyborczej.

 W głosowaniu wzięło udział 345 uczniów z klas 4-6. W wyborze kandydata do funkcji przewodniczącego bardzo pomocne okazały się plakaty wyborcze. Uczniowie oddali swój głos na kolegów, którym ufają i którzy gwarantują im realny wpływ na życie Szkoły.

Czytaj więcej...

Bezpiecznie w szkole...

BEZPIECZNIE W SZKOLE, W DRODZE DO SZKOŁY I W DOMU

Pod takim hasłem 10 grudnia odbyły się warsztaty Samorządu Uczniowskiego. Czwartoklasiści  zastanawiali się i wzajemnie pouczali, jak bezpiecznie spędzać czas w szkole i w domu, jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw i szkolnych korytarzach. Dyskutowali również o tym, jak właściwie korzystać z Internetu i telefonów komórkowych. Zdobytą na godzinach wychowawczych i innych zajęciach wiedzę prezentowali w formie scenek, prezentacji, plakatów. Uczniowie opracowali kodeksy zachowania. Dla dziesięciolatków udział w warsztatach i prezentowanie swoich przemyśleń na tak dużym forum był ogromnym przeżyciem. Bardzo rzetelnie wywiązali się z powierzonych im zadań. Czwartoklasiści wykazali się szeroką wiedzą na temat bezpieczeństwa i teraz tylko od nich zależy , czy zdobyte umiejętności wykorzystają w codziennym życiu. 

CZEGO IM I NAM WSZYSTKIM SERDECZNIE ŻYCZYMY!

Dzień ze świętym Mikołajem

6 grudnia zorganizowaliśmy „Dzień ze świętym Mikołajem”. Wchodzących  do szkoły uczniów i rodziców witał i częstował cukierkami św. Mikołaj. Tego dnia uczniowie mogli wziąć także udział w aukcji używanych zabawek. Za uzyskane ze sprzedaży pieniądze oraz ze słodyczy zebranych  przez panie katechetki  przygotowaliśmy wraz ze szkolnym kołem PCK i LOP paczki ze słodyczami, które wręczyliśmy na spotkaniu wigilijnym najuboższym uczniom. Kolejny raz w przygotowaniu spotkania wigilijnego pomogli nam członkowie PCK z Liceum Ogólnokształcącego.

Wybory

BARTEK TO AS- POPROWADZI NAS !!!

27 września wszyscy uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyborach do Rady Samorządu uczniowskiego. Wybory poprzedziła kilkudniowa kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali różnorodne plakaty, na których prezentowali swoje pomysły na jeszcze lepszą SZKOŁĘ.
Różnorodność haseł, pomysłowość prezentowania swoich koncepcji, doza humoru zaciekawiła uczniów i zachęciła wyborców do udziału w głosowaniu.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje