Twórcza wyobraźnia - konkurs

Zaproszenie

Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie zaprasza do udziału w XIV Powiatowym Konkursie Poetyckim Twórcza wyobraźnia. Chętni uczniowie klas IV-VII, którzy chcą wziąć udziału w konkursie, proszeni są o zapoznanie się z załączonym poniżej regulaminem konkursu.

Organizatorzy:
Zespół Placówek Oświatowych nr 3
w Mławie

Kto najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy Lingua Plus?

Jak co roku w naszej szkole Ci, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, mieli sposobność to zrobić podczas ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua Plus. A oto najlepsi z naszej szkoły:
Julia Sobczak kl. IVc - laureat I stopnia z wyróżnieniem (100% punktów!)
Zuzanna Olszak kl. IVa - laureat I stopnia
Zuzanna Brzezińska kl. IVb - laureat II stopnia
Maria Goszczyńska kl. Va - laureat III stopnia
Patrycja Siejkowska kl. IVb - laureat IV stopnia
Agata Stryjewska kl. IVc - laureat IV stopnia
Irmina Kądrzycka kl. IVc - laureat IV stopnia
Olaf Jędrzejewski kl. IVc - laureat IV stopnia
Maja Zimolzak kl. IVc - laureat IV stopnia
Zofia Pańczuk kl. IVc - laureat IV stopnia
Aleksandra Burczyk kl. IVe - laureat V stopnia
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”

Dobrze widzi się tylko sercem…

Antoine de Saint-Exupéry


Dnia 15 grudnia 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”. Konkurs odbywał się po raz piętnasty – dwa pierwsze miały zasięg miejski.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nadesłanie trzech samodzielnie napisanych wierszy o dowolnej tematyce lub pracy literackiej pt. O więzach przyjaźni, czyli rzecz o oswajaniu i szukaniu sercem. Organizatorzy formę pracy pozostawili do wyboru jego uczestnikom.

Miłośnicy poezji uroczystość rozpoczęli od wzięcia udziału w wieczorku poetyckim: Dobrze widzi się tylko sercem…”.

Grupa artystów zaprezentowała program słowno – muzyczny wzbogacony o prezentację. Tym razem główny bohater spotkania – Mały Książę zabrał uczestników w nastrojową, poetycką podróż w poszukiwaniu przyjaźni. Wskazywał najistotniejsze wartości w życiu każdego człowieka. Uczył, jak patrzeć, aby dostrzec to, co niewidoczne dla oczu. Jak zwykle do końca pozostał wierny swojej róży. Wrócił do niej, ale my dzięki jego wizycie staliśmy się lepsi, bardziej zasłuchani.

Czytaj więcej...

Uwaga konkurs!!!

Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie zaprasza do udziału w XIII Powiatowym Konkursie Poetyckim „Twórcza wyobraźnia”. Chętni uczniowie klas IV-VI, którzy chcą wziąć udziału w konkursie, proszeni są o zapoznanie się z załączonym poniżej regulaminem konkursu.

Organizatorzy:
Zespół Placówek Oświatowych nr 3
w Mławie

Załącznik
Download this file (Regulamin.pdf)Regulamin.pdf[ ]277 Kb

IV edycja szkolnego konkursu ortograficznego

Spośród 15 uczestników eliminacji do konkursu ortograficznego „O Laur Mistrza Ortografii klas III” do finału zakwalifikowało się siedmioro uczniów. Wśród nich aż cztery osoby osiągnęły maksymalną liczbę punktów. Uczestnicy finału mieli do pokonania siedem zadań. Żadne z nich nie sprawiało trzecioklasistom poważniejszych trudności. Byli to najlepsi z najlepszych. Wiedzę uczestników oceniało jury w składzie: dyrektor Grażyna Olejarczyk oraz nauczycielki nauczania zintegrowanego Małgorzata Jeromin, Monika Sobotka. Mistrzem Ortografii klas III w IV edycji została uczennica kl. III a Zuzanna Olszak, która otrzymała „Słownik wyrazów obcych”. Dwie uczennice: Zuzanna Brzezińska kl. III b i Agata Stryjewska kl. III c również otrzymały nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom finału gratulujemy ogromnej wiedzy z zakresu ortografii. W konkursie uczestniczyła mini publiczność – uczniowie kl. I c. Oni także mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, uczestniczyli w konkursach błyskawicznych, rozwiązywaniu zagadek, a w nagrodę otrzymali zakładki i ołówki.

Dorota Klimek

Zdjęcia

Poszerz swoje horyzonty!

Pod takim hasłem nasza szkoła zorganizowała III powiatowy konkurs języka angielskiego w dniu 12 kwietnia 2016 r. Uczestniczyło w nim 65 uczniów klas szóstych z 14 szkół: SP nr 1 w Mławie,  SP nr 4 w Mławie, SP nr 6 w Mławie, SP 7 w Mławie,  Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie, SP w Szydłowie, SP w Uniszkach Zawadzkich, SP w Dzierzgowie, SP w Bogurzynie, SP w Zawadach,  SP we Wiśniewie,  SP w Starych Kosinach, SP w Szreńsku, SP w Wieczfni Kościelnej.
Konkurs ma charakter interdyscyplinarny, łączący znajomość słownictwa angielskiego z elementami wiedzy z przyrody, sportu, matematyki, kultury. Organizatorami konkursu są nauczyciele języka angielskiego ZPO nr 3 Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zuzanny Morawskiej w Mławie ( Katarzyna Pawelczyk i Joanna Modzelewska ). Nad techniczną stroną przebiegu konkursu czuwał Mariusz Sobotka.

Czytaj więcej...

Konkurs "Mistrz ortografii"

Już po raz czwarty w bibliotece szkolnej uczniowie klas drugich stanęli do „walki” o tytuł Mistrza Ortografii. Do konkursu zgłosiło się 21 uczniów ze wszystkich klas drugich. W związku z tak dużą liczbą chętnych, 7 kwietnia 2016 roku zostały przeprowadzone eliminacje. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziesięciu uczestników. W środę 13 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu „O Laur Mistrza Ortografii klas drugich”. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, udowadniając że ortografia może być łatwa i przyjemna. „Walka” była wyrównana, ale Mistrz może być tylko jeden i został nim uczeń klasy II d Piotr Wiśniewski. Zmagania oceniało Jury w składzie p. dyrektor Grażyna Olejarczyk, p. Monika Sobotka oraz p. Aneta Nagaba.

Ewa Kowal

Podsumowanie konkursu "Twórcza wyobraźnia"

Uroczyste podsumowanie konkursu "Twórcza wyobraźnia",

połączone z wieczorkiem poetyckim,

odbędzie się w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie

7 kwietnia 2016 roku o godz. 1600.

Organizatorzy

Uwaga konkurs!!!

Zaproszenie

Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie zaprasza do udziału w XII Powiatowym Konkursie Poetyckim „Twórcza wyobraźnia”.
Chętni uczniowie klas IV-VI, którzy chcą wziąć udziału w konkursie, proszeni są o zapoznanie się z załączonym poniżej regulaminem konkursu.

Organizatorzy:

Zespół Placówek Oświatowych nr 3
w Mławie

Załącznik
Download this file (Regulamin Twórczej wyobraźni.pdf)Regulamin Twórczej wyobraźni.pdf[ ]197 Kb

Konkurs - Mądrej głowie dość dwie słowie

Program rządowy „Książki naszych marzeń”...

W ramach programu „Książki naszych marzeń” polonistka Zofia Kazimierska ogłosiła wśród swoich uczniów  z kl. IV c, V c,  V e, VI a konkurs na wiersze zachęcające do czytania. Wszystkie są bardzo ciekawe, traktujące nie tylko o czytaniu, ale również o pracy pań bibliotekarek. Jest nam miło, że uczniowie dostrzegają i doceniają nasz trud włożony w upowszechnianie czytelnictwa.
W  wypożyczalni biblioteki szkolnej pięknie prezentują się na planszy. Z pewnością znajdą wielu czytelników odwiedzających bibliotekę i korzystających z wypożyczalni. Gratulujemy pomysłu!
Wszystkie wiersze zostały zaprezentowane w konkursie Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego „Między nami czytelnikami”.

W załączniku uczniowskie wierszyki zachęcające do czytania książek.

Załącznik
Download this file (Wierszyki.pdf)Wierszyki.pdf[ ]178 Kb

Dodatkowe informacje