Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

28 września w naszej placówce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto stanowione jest przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju każdego młodego człowieka. Przedszkole to miejsce zabawy, radości, nawiązywania przyjaźni i szukania odpowiedzi na ważne pytania. Tu dzieci uczą się szacunku i poznają swoje prawa. 
Miejskie Przedszkole nr 3 włączyło się do obchodów święta i ten dzień upłynął pod znakiem zabawy, konkursów i uśmiechu. Ponadto przedszkolaki
próbowały odpowiedzieć na pytanie „ Jaki powinien być super przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Po obiedzie dzieci wykonywały

prace plastyczne „ Super przedszkolak” i słuchały ulubionych bajek. Na zakończenie zajęć wychowawczynie wręczyły każdemu dziecku Medal Przedszkolaka.
W naszym przedszkolu święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, pracowników przedszkola. Myślimy, że Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych i będzie corocznie hucznie obchodzony.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje