Dzień Mleka w ZPO3

26 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mleka. Tego dnia dominującym kolorem była oczywiście biel. Obchody mają na celu zwrócenie uwagi najmłodszych na korzyści płynące z codziennego spożywania nabiału. My to robimy na co dzień dlatego wszystkie dzieciaki z naszego przedszkola doceniają wartości mleka o których słyszą i wiedzą, że picie mleka i spożywanie jego przetworów to twarde kości i mocne zdrowe zęby. Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość podziwiać występy swoich kolegów z grupy Iskierki i 0a. Wytężając swoje zmysły dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka. Po wysłuchaniu części artystycznej dzieci rozwiązywały zagadki, degustowały podawane przez krowę i hostessę produkty mleczne oraz miały możliwość sprawdzić czy ich panie wiedzą jak się doi krowę?. Oczywiście, że tak- ciocie przystąpiły do dojenia. Posłużyły nam do tego gumowe rękawiczki. Było przy tym sporo zabawy. Zwieńczeniem fantastycznego dnia był samodzielnie wykonany przez dzieci pożywny ser smakowy. Przedszkolaki dzielnie kroiły i mieszały składniki. Na koniec przyszedł czas na delektowanie się wspaniałym serem. Cieszymy się, że z takiego wspaniałego dnia wszyscy są zadowoleni. To fantastyczne połączenie doskonałej zabawy, niezwykłego wydarzenia, dużej porcji wiedzy przekazanej w odpowiedniej lekkiej dla dzieci formie. I właśnie o to chodzi. Niech każdy dzień będzie wyjątkowy. 

Zdjęcia

Dodatkowe informacje