Pasowanie na przedszkola w grupie „ Tygryski”

Dnia 29.11.2016 r w grupie dzieci trzy letnich  „ Tygryski” odbyła  się uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”  Był to pierwszy ważny debiut maluszków które w tym roku przyszły do naszego przedszkola. Dzieci były bardzo dumne z tego że mogą wystąpić przed swoimi rodzicami i pokazać im to, czego się nauczyły.
Część artystyczna w wykonaniu dzieci rozpoczęła całą uroczystość .Dzieci  z dużym zaangażowaniem  recytowały zbiorowe wiersze, przeplatane śpiewaniem piosenek ilustrując ruchem ich treść. Zaprezentowały również tańce integracyjne oraz recytowały indywidualnie krótkie wierszyki. Wspaniale przełamały lęk i stres, który towarzyszy każdemu podczas występów. Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech, niektórzy nie kryli łez wzruszenia. Maluszki za piękny występ  zostały nagrodzone gromkimi brawami .

Po części artystycznej  „ Tygryski” złożyły ślubowanie, po którym  zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Pani Dyrektor Elżbieta Bieńkowska  dokonała aktu pasowania zaczarowanym ołówkiem, położonym na ramieniu każdego dziecka, wypowiadając przy tym słowa:” PASUJĘ CIĘ NA PRZEDSZKOLAKA”. Następnie dzieci otrzymały z rąk Pani wicedyrektor Jolanty Tyl dyplomy i książki pamiątkowe. 

Zdjęcia

Dodatkowe informacje