Stypendium papieskie

Co roku 16 października obchodzimy święto Dzień Papieża Jana Pawła II ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II .

W tym dniu wręczane są stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży. Rada Pedagogiczna naszej szkoły od kilku lat funduje stypendium dla jednego ucznia. Tym razem otrzymał je uczeń klasy VII e Kacper Marciniak, który jest zdolnym uczniem, sportowcem z wysokimi osiągnięciami w skali kraju, serdeczny, życzliwy kolega, lubiany przez wszystkich.

Uroczystość wręczenia stypendium odbyła się w Sali Papieskiej podczas uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pontyfikat Jana Pawła II w Mławie.

Kaper złożył podziękowania w imieniu nagrodzonych:

W imieniu wszystkich nagrodzonych chciałbym podziękować za to szczególne wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy docenili nasze starania, naszą naukę i osiągnięcia. Obiecujemy wzrastać w mądrości, wierze i miłości , biorąc przykład z Wielkiego Patrona dzisiejszego dnia - Świętego Jana Pawła II, który prosił, byśmy byli na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Obiecujemy być wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofać się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach naszego życia. Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał, że na nas liczy i my go nie zawiedziemy.

Kacper, gratulujemy. Czekamy na Twoje sukcesy w szkole i w sporcie!

Zofia Kazimierska

Zdjęcia

Dodatkowe informacje