Podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”

„Każde dziecko jest słońcem, które wschodzi.”
Jan Paweł II

 

Dnia 27 marca 2015 roku w Zespole Placówek  Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”. Konkurs odbywał się po raz trzynasty – dwa pierwsze miały zasięg miejski.
Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II, a w kwietniu 2015 r. przypada 10 rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji "wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II", dlatego motywem przewodnim konkursu były słowa Jana Pawła II.
Ponadto w tym roku konkurs był również jednym z elementów realizacji programu Szkoła z Klasą 2.0. pod hasłem Czytamy i odkrywamy. 

Mali poeci mieli za zadanie napisanie trzech wierszy, a literaci - pracy na jeden z zaproponowanych przez organizatorów tematów: Nic nie dzieje się przypadkiem lub Napisz o książce ( spotkaniu z pisarzem lub postacią literacką), dzięki której odkryłeś własne bogactwo, wartości, słabości i możliwości.
Miłośnicy poezji uroczystość rozpoczęli od wzięcia udziału w wieczorku poetyckim zatytułowanym:  „Każde dziecko jest słońcem, które wschodzi.” 
Grupa artystów z kl. V c, VI d, VI e zaprezentowała program, w którym przybliżyła sylwetkę Jana Pawła II. 
Prezenterzy papieskiego studia Siódemka przywitali gości, następnie poinformowali, że Sejm RP 28 stycznia 2015 r. uchwalił, iż rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II, a posłowie zgodnie przyjęli uchwałę” w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływa na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata”. Następnie zaprosili wszystkich do udziału w poetyckiej podróży. Widzowie mogli przenieść się do Wadowic i uczestniczyć w uroczystej akademii poświęconej Janowi Pawłowi II. Mali artyści przygotowali bardzo ciekawe interpretacje utworów Karola Wojtyły. Montaż słowno- muzyczny wzbogacony został o krótkie filmy i ciekawe prezentacje ukazujące sylwetkę świętego. Słuchacze z uwagą wysłuchali wywiadów ze znanymi i sławnymi ludźmi oraz zabawnych anegdot o Janie Pawle II. Spotkanie zakończono degustacją papieskich kremówek.
Zaprezentowany program spotkał się z życzliwym przyjęciem wśród zgromadzonej publiczności.
Jury, którego przewodniczącym był mławski poeta - Jarosław Trześniewski – Kwiecień, za prace literackie przyznało cztery nagrody oraz dwa wyróżnienia. Natomiast w konkursie poetyckim komisja przyznała pięć nagród oraz trzy wyróżnienia. Prace literackie były oryginalne, czasami zaskakujące, pisane barwnym stylem, zdradzające potencjał drzemiących talentów. Natomiast wyłonione utwory poetyckie zasługiwały na miano perełek.
Do konkursu zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego przystąpiło 13 szkół podstawowych. Nagrody oraz wyróżnienia ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7. Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu gratulują twórczej wyobraźni i zapraszają do próbowania sił w literackich zmaganiach w przyszłym roku.

Laureaci konkursu literackiego: 

  1. Natalia Gorlewska SP w Głużku,
  2. II Oliwia Sowińska SP w Szydłowie,
  3. III Adrian Kaliszewski SP w Łomi,
  4. III Martyna Szczygielska ZPO nr 3 w Mławie.

Wyróżnienia:

  • Tomasz Olszewski SP w Dąbrowie,
  • Noemi Sroka SP nr 6 w Mławie.

Laureaci konkursu poetyckiego:

  1. Kamil Bardoński ZPO nr 1 w Mławie,
  2. II Iwona Domańska ZPO nr 3 w Mławie,
  3. III Dominik Marko SP w Wiśniewie,
  4. III Piotr Przybyłowski ZPO nr 1 w Mławie,
  5. IV Maria Karpińska ZPO nr 3 w Mławie.

Wyróżnienia:

  • Klaudia Bąk SP w Wieczfni Kościelnej,
  • Oliwia Dąbkowska SP w Dębsku,
  • Izabela Janik SP w Zawadach.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje