Festiwal nauki w Szkole Podstawowej nr 7

9 marca w naszej szkole miało miejsce nietypowe wydarzenie. Dla uczniów klas III został zorganizowany festiwal nauki, którego hasło brzmiało: Lubimy się uczyć
To niezwykłe wydarzenie rozpoczął pan dyrektor Mariusz Lempek, który przywitał przyszłych czwartoklasistów i króciutko opowiedział o zmianach, które czekają dzieciaki z klas trzecich już za kilka miesięcy. Następnie „bohaterowie dnia” pod opieką swoich starszych koleżanek i kolegów z klas VII, wyruszyli w niezwykłą naukową podróż. Przyszłych czwartoklasistów w arkana tajemnej wiedzy wprowadzali nauczyciele i uczniowie, którzy przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji. Każda klasa odwiedziła osiem niezwykłych miejsc związanych z przedmiotami, które pojawią się na dalszym etapie ich kształcenia. 
Pani I. Olszak z pomocą młodzieży uczęszczającej na koło chemiczne przygotowała niezwykłe pokazy. Można było zobaczyć rosnącego potwora z piany, latające „duszki” z herbaty, oraz wiele innych atrakcji.

W następnej kolejności można było się przenieść w krainę sztuki, gdzie panie A. Szymańska i M. Barioni przeprowadziły warsztaty z rysunku oraz warsztaty taneczne. Po zakończeniu tych zajęć można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako syrenka czy też minionek. 
Kolejnym przystankiem była pracownia nauki języków obcych gdzie pod okiem pani K. Gralewicz oraz kolegów i koleżanek z klas piątych, trzecioklasiści poznali historię Wielkiej Brytanii, zobaczyli krótką etiudę aktorską, a na koniec wspólnie zaśpiewali piosenki w obcych językach. 
Na warsztatach przygotowanych przez panią K. Staniszewską uczniowie mogli przekonać się, że matematyka nie jest wcale tak straszna. Trzecioklasiści w grupach rozwiązywali zagadki matematyczne, próbowali wydostać się z labiryntów, a także zmierzyli się z chińską łamigłówką sprzed 3000 lat czyli z tangramem. 
W sali gimnastycznej uczniowie klasy sportowej pod opieką panów J. Gawlikowskiego i P. Taranowskiego przygotowali dla swoich młodszych kolegów pokazy sportowe, a następnie trzecioklasiści sami próbowali swoich sił w zmaganiach sportowych.
Panie U. Szynaka i J. Sobotka oraz uczennice klasy VIb zaprosiły trzecioklasistów na niezwykłą lekcję języka polskiego. Dzieciak przypomniały sobie kilka podstawowych informacji o Janie Brzechwie, a następnie w grupach rozwiązywały test ze znajomości utworów tegoż autora. Emocje sięgały zenitu, każda z grup chciała wypaść jak najlepiej. Na pamiątkę uczniowie każdej klasy otrzymali dyplomy mistrza języka polskiego. 
Na zajęcia przyrodnicze zaprosiły panie E. Ronkiewicz i H. Rakowska. Podczas tych warsztatów uczniowie mogli podziwiać pięknie przygotowaną wystawę, a także chłonąć naukę poprzez doświadczenie np. pracując z mikroskopem.
W podróż do świata informatyki zabrała uczniów pani M. Sitkowska oraz uczniowie klas czwartych. Trzecioklasiści w pracowni komputerowej pracowali w programie służącym do tworzenia i edycji grafiki komputerowej.
To był niezwykły dzień, który na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów klas trzecich.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje