Tu wszędzie jest moja ojczyzna...

,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna to hasło spotkania, na którym podsumowano konkurs o tematyce regionalnej organizowany w naszej szkole od wielu lat przez nauczycieli przyrody i historii ,,Moja ziemia na Ziemi. Uroczystość rozpoczęła się odsłuchaniem mławskiego hejnału, który rozbrzmiewa z wieży ratuszowej. Spotkanie poświęcone została patronce naszej szkoły Zuzannie Morawskiej - pisarce książek dla dzieci i młodzieży, działaczce oświatowej, żyjącej na przełomie XIX i XX wieku. Prowadzący przedstawili życie i twórczość poetki Mazowsza krzewiącej idee polskości. Przy dźwiękach muzyki Chopina uczniowie recytowali wiersze oraz czytali fragmenty książek pisanych ręką patronki naszej placówki. Prezenterzy opowiadali o pięknie i przywiązaniu do naszego miasta. Wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali hymn szkoły, którym jest wiersz Zuzanny Morawskiej, do którego melodię napisała nauczycielka muzyki naszej szkoły. Młodzi uczestnicy spotkania stwierdzili: Mława to nasza mała ziemia na Ziemi, tu uczymy się i realizujemy swoje dziecięce plany i marzenia. Po wysłuchaniu części artystycznej Pan dyrektor wręczył wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody książkowe oraz złożył gratulacje i podziękowania dzieciom i ich nauczycielom. 

Halina Rakowska, Ewa Ronkiewicz, Urszula Szynaka

Zdjęcia

Dodatkowe informacje