Mikołajki w klasach I – III

6 grudnia jak wszyscy wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie … Tymi słowami 6 grudnia rozpoczął się w naszej szkole teatrzyk dla uczniów klas I – III. Na scenie pojawił się Mikołaj, czarownica,  jej pomocnik wilk, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia oraz dzieci z klasy III f i III h. Wszystko odbyło się w bajkowej scenerii. Śnieżynki w tańcu robiły świąteczne porządki. Czarownica zaczarowała Mikołaja, który aby uwolnić się od czarów musiał spełnić dobre uczynki. Mikołaj uratował Czerwonego Kapturka przed wilkiem oraz Jasia i Małgosię przed  Babą Jagą.  Na szczęście jak to w bajce, wszystko skończyło się dobrze, Mikołaj został odczarowany i zanim ruszył w dalszą drogę wysłuchał przygotowanych przez dzieci piosenek i obejrzał taniec „przyszłych pomocników”. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają”.  Teatrzyk był  niespodzianką dla naszych uczniów, ponieważ w role aktorów wcieliły się dzieci, rodzice oraz nauczyciele. Dziękujemy rodzicom z klasy III f i III h za udział w przedstawieniu.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje