Uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości dla klas I-III

11 listopada 2017 roku świętujemy obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tą ważną rocznicę uczciliśmy także w naszej szkole. Uroczysta akademia dla klas I-III odbyła się 9 listopada. Uczniowie klasy II a i VI d pod kierunkiem Anny Szymańskiej i Marty Barioni wcielili się w role przodków walczących o nasz kraj. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie rodziców, nauczycieli, księży i żołnierzy. Śpiewali pieśni patriotyczne i recytowali wiersze. Całość oprawiona była malowniczą scenografią, która zabrała uczestników do przeszłości. Na zakończenie uczennice klasy II a zatańczyły piękny układ choreograficzny do piosenki „Mówię o Tobie dobrze”. Godny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.Podkreślić należy, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Troskę o losy ojczyzny mamy, my Polacy, szansę okazywać niemal nieustannie. Jej wyrazem jest na przykład uczciwa i twórcza praca, rzetelne zdobywanie wiedzy,  dbanie o poprawność języka ojczystego, zarówno w mowie, jak i piśmie, troska o dobro rodziny, a także szacunek dla narodowej tradycji.

 

Podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego „Nie będę jak zerwana nić… Miłość ojczyzny oczami dziecka”.

Konkurs zorganizowany został przez Martę Barioni i Annę Szymańską. Ogłoszony został na początku października. Odbył się z okazji obchodzonej 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 11 szkół podstawowych naszego powiatu. 103 uczniów wykonało przepiękne prace dotyczące patriotyzmu i niepodległości.

8 listopada 2017 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

Uczniowie klasy II a zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i taneczne tematycznie powiązane z niepodległością. Uczestnicy obejrzeli wzruszającą prezentację przedstawiającą etapy powstawania naszego kraju. Materiały na wykonanie scenografii i strojów zostały zakupione za środki finansowe wygrane w ogólnopolskim konkursie firmy Cedrob „Wspieramy rozwój”.

Laureatami konkursu zostali  

W kategorii klas I – III

I miejsce: Oliwia Grędzińska kl. III b

Julia Król kl. I d

II miejsce: Alicja Głowacka kl. I

Gabriela Subocz II a

III miejsce: Lidia Lubacha kl. I

Maria Kacner kl. III g

Wyróżnienie: Zofia Kordulewska kl. II b

Adrian Obudziński kl. I

Julia Mackiewicz kl. III b

W kategorii klas IV – VII

I miejsce: Tomasz Olszewsk

Kinga Dwurznik

II miejsce: Maja Błażejewska kl. V

Karolina Zwierzchowska

III miejsce: Dominika Racka kl. V

Zuzanna Olszak

Irmina Kądrzycka

Wyróżnienie: Wiktoria Szczepańska kl. VII

Magdalena Korkuć kl. V

Zuzanna Tarka kl. VII

Michał Bańczyk

Agata Małach kl. IV

Zuzanna Szynkiewicz kl. IV

Antonina Nadratowska

Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na trenie szkoły.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje