KRAINA ZDROWIA W PRZEDSZKOLU NA HOŻEJ

Raz w roku przedszkole na Hożej zamienia się w Krainę Zdrowia. Każda sala przedszkola to inna kraina. Wszystkie z nich zawierają elementy wiadomości  o zdrowym trybie życia, które są wpajane dzieciom w przedszkolu. I tak powstała KRAINA SOKÓW – pokazująca jak można samemu przyrządzić owocowy i warzywny sok,  jaki jest smaczny i zdrowy.  W KRAINIE PLASTYKI  - powstawały dziecięce prace , których tematem były owoce i warzywa.  Dzieci wykonywały je dowolnymi  technikami  uzależnionymi od wieku i możliwości dzieci.  W KRAINIE  PIERWSZEJ POMOCY powstał  ‘oddział ratowniczy” , a dzieci dowiedziały się co trzeba robić w czasie zagrożeń  i niebezpiecznych sytuacji. Poznały numery alarmowe, prowadziły rozmowy z „dyspozytorem” wzywając pomocy.  Dla naszego zdrowia niezbędny jest ruch dlatego powstała KRAINA GIMNASTYKI , w której przedszkolaki mogły wykazać się sprawnością fizyczną wykonując proste ćwiczenia.  Bardzo wesoło było w KOLOROWEJ KRAINIE tutaj  dzieci  radośnie spędziły czas na ruchowych zabawach z chustą animacyjną.  Na koniec pobytu w KRAINACH  wszystkie nasze przedszkolaki 3 i 4 –latki spotkały się wspólnie na holu i obejrzały film „Piramida zdrowia” . TO BYŁ BARDZO RADOSNY I PEŁEN WRAŻEŃ DZIEŃ.

Zdjęcia

Dzień Babci i Dziadka w grupie „ Tygryski”

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. W dniu 21.02. 2018 r dzieci z grupy „Tygryski” zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowy dzień.  Pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Kolejną niespodzianką były upominki przygotowane przez dzieci Następnie dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dla szczególnych gości upieczony został tort. Zapewne ten szczególny dzień na długo zostanie w pamięci zarówno dzieci, babć i dziadków.

Zdjęcia

Przedszkolne ostatki z babcią i dziadkiem .

Jak ostatki, to ostatki niech się bawią wszystkie ,,dziatki”. 13 lutego przedszkolaki z  grupy Biedronek   świętowały  z babciami i dziadkami ostatni dzień karnawału. Wszystkie dzieci  już od rana były podekscytowane czekającą ich popołudniową zabawą.Występy dzieci dla babci i dziadka,  wspólne zabawy, konkursy, tańce i  chóralne „Cała sala ” , wprawiły wszystkich w świetny humor. Specjalnie na tę okazję rodzice przygotowali słodki poczęstunek .Jesteście wspaniali i zapraszamy ponownie do naszego przedszkola .Życzymy, aby szczere uśmiechy pozostały z wszystkimi na zawsze!!!

Zdjęcia

Zimowe zabawy

W dniu 08.02.2018r w grupie Niedźwiadki odbyły się zajęcia na temat „Zimowe zabawy” podczas, których przedszkolaki utrwalały zasady bezpiecznego zachowania sie podczas zabaw zimowych. Przedszkolaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami plastycznymi i wykonały piękne obrazy zimowe.

Zdjęcia

Pierwsza pomoc przedmedyczna – warsztaty dla rodziców grupy „ Tygryski”

Dnia 6.02.2018 r odbyły się warsztaty dla rodziców grupy „ Tygryski” prowadzone przez Katarzynę Naworską  z „ Pierwszej pomocy przedmedycznej”. Podczas warsztatów rodzice mogli  poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w zakresie utraty przytomności, sztucznego oddychania, dławienia u dzieci i dorosłych, podczas wypadku drogowego, ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Przeprowadzone były również ćwiczenia praktyczne i ćwiczenia na fantomie.

Zdjęcia

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W dniu 10.01.2018r. w  w MPS nr 3 w Mławie w grupach najmłodszych dzieci 3 i 4 letnich odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz zdjęcia grupowego.   Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu zespół FOTORYTMIK. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. 

Zdjęcia

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

W dniu 10.01.2018r. w grupie 0e zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla nich  program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę mile spędzony czas. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków  ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego spotkania dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Dziękujemy !!!

Opracowały:

Małgorzata Zawadzka

Anna Ludwińska

Zdjęcia

WIGILIJNE SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, w podniosłej i uroczystej atmosferze, odbyło się spotkanie opłatkowe grup 5 i 6-latków w małej sali gimnastycznej. Ten uroczysty dzień uświetniły występy przedszkolaków - śpiewały kolędy i pastorałki, tańczyły. Na koniec p. wicedyrektor Jolanta Tyl złożyła bożonarodzeniowe życzenia.

Zdjęcia

Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. I właśnie po to, aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera Marzena Markiewicz wraz z Darią Duszeńko zorganizowały w gr. 0b warsztaty z rodzicami. Po prezentacji artystycznej dzieci rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonywali ozdoby na choinkę. Dziękujemy wszystkim obecnym na zajęciach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia jakie piękne i niepowtarzalne ozdoby powstały.

Zdjęcia

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka- rodzinne spotkanie świąteczne u najmłodszych

Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia to szczególna okazja do wzmacniania więzi rodzinnych jak również zachęcania rodziców do współpracy z przedszkolem. 13.12.2017r. w MPS nr 3 w Mławie w grupach najmłodszych dzieci 3 i 4 letnich odbyły się warsztaty plastyczne, na które zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi. Po zaprezentowaniu programu artystycznego oraz uroczystym złożeniu życzeń, dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do wykonywania ozdób świątecznych. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku dekoracje świąteczne, które tego samego dnia ozdobiły przedszkolny hol główny. Pojawiły się piękne stroiki, bombki, choinki, które stworzyły niepowtarzalny, świąteczny klimat. Do każdej z grup przedszkolnych zawitali kolędnicy z grupy „Krasnale” przypominając o tradycjach ludowych i bożenarodzeniowych. Występ połączony był z akcją charytatywną. Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w warsztatach serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, wsparcie, oraz pięknie wykonanie ozdób świątecznych. Życzymy pełnych rodzinnego ciepła, wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Zdjęcia

Dodatkowe informacje